Další pátrání v Dobroníně

24. května 2011 od  
Sudety Články

Od 16. 5. 2011 probíhají vykopávky na další lokalitě u obce Dobronín na Jihlavsku. Tentokrát se policisté a archeologové zaměřili na lokalitu U Viaduktu. Zde měli být v květnu 1945 českými gardisty zmasakrováni a zahrabání dva Sudetští němci z okolních obcí.

Na místo jejich hrobu přivedl policisty pan Manfred Fuchs, který bezvýsledně pátrá po hrobu svého dědečka. Ten je nezvěstný pravě z období těchto neblahých květnových dní. Jednalo se o Josefa Röhricha, a pocházel z nedalekého Ždírce, kde hospodařil jako rolník.

Be Sociable, Share!

  Komentáře

  6 komentářů v “Další pátrání v Dobroníně”
  1. Petr napsal:

   Sudetský němci nebyli tak nevinný jak nám tady píšete tady tohle jsem o danné lokalitě našel na webu. Ves Bergersdorf, dnes Kamenná, není jen tak běžná ves. Získala v roce 1943 od „obergruppenführera SS“ Gottlieba (někdy psaného Gottlob) Bergera titul vzorové vesnice SS. Jako vůbec jediná obec nacistické říše. Z této poměrně malé obce vstoupilo z 246 obyvatel do jednotek SS 46 osob a ty se zúčastnily například zvěrstev na Slovensku. Zde jednotky německé SS házely do rozpálených vápenek malé živé děti (!). Zajaté partyzány popravovali tak,že je přivázali na dřevařský katr a nechali pilami rozřezat postupně od nohou… Koho zajímá pravda a ne populistický řeči tak tady má odkaz:http://pohranicnik.bloguje.cz/864503-historie-zacina-az-9-kvetna-1945.php

  2. jan napsal:

   Tak to je fakt věrohodný odkaz.Takové bolševické stránky nemají ani za mák důvěyhodnosti.

  3. Petr napsal:

   Jan :podívej se na meziválečné volby a zjistíš že přes 94 procent sudetskkých němců volilo SdP K.HENLEINA.Jinak chodím každej den kolem památníku zabitých čtyř českých vojáku z října 1938, který pozabijeli sudetský němci,ale to se dnes moc nehodí ,oni byli slušný sedláci(Freikorps,ordneři),zrovna tak jako to co píšou na tom odkazu, když dojdou argumenty,tak se vytáhne bolševik.

  4. jan napsal:

   Jestli 2/3 hlasů je 94% tak jdi znovu do školy.Přečti si fakta,ne lži z pohraničníka.

  5. Radek napsal:

   To Petr: Psaní slova Němec s malým n je u Vás neznalostí pravopisu nebo součástí světonázoru?

  6. Roderich Bogner napsal:

   Psaní slova Němec s malým n je u benešovců jak projevem světonázoru, tak i součástí jejich „soukromého“ pravopisu. V poválečných měsících se to používalo zcela běžně v českém tisku. Pokud jde o to, co si pan Petr přečetl na stránkách „Pohraničníka“, bude to pravděpodobně poněkud přehnané. Netvrdím, že by příslušníci útvarů SS vynikali nějakým zvláště gentlemanským chováním k nepřátelům, zajatcům apod. Rozhodně nikoli. Chceme-li však poznat historickou skutečnost, neměli bychom nekriticky věřit všem historkám, které se o Němcích vymýšlely v prvních měsících a letech po válce. Autoři těchto bajek jimi možná mnohdy jen chtěli bagatelizovat či ospravedlnit násilí, které bylo na zajatých příslušnících SS a vůbec na Němcích pácháno. V každém případě tak rafinovaným a perversním sadismem, jaký byl vlastní českým Revolučním gardám v r. 1945, se i v řadách SS mohl „pochlubit“ málokdo. Snad jen někteří zvláště zvrácení dozorci v koncentračních táborech. Mimochodem: Historka o zajatém sovětském důstojníkovi, kterého SS někde v Karpatech rozřezali zaživa cirkulárkou, se objevuje v románu Dietera Nolla „Dobrodružství Wernera Holta“. Tedy v beletrii, jež nemá dokumentární hodnotu. Nabízí se otázka: Neopsali to snad soudruzi-pohraničníci právě odtud?

  Přidej komentář

  Napište zde svůj názor nebo komentář,...
  Pokuď chcete přidat obrázek ke svému profilu, registrujte se zde gravatar!