Praha-nemci-odklizi-barikadu

17. června 2011 od  
Sudety

Praha - zajatí němečtí vojáci a civilisté odklízí bosí s hákovými křiži na zádech barikády

Komentáře

12 komentářů v “Praha-nemci-odklizi-barikadu”
 1. marek napsal:

  konečně taky něco dělali,celou válku za ně dřeli Češi a vlastně celá Evropa a tito Němčouři si jen válely ty svoje tlustý líný šunky

 2. Libor Ritter napsal:

  pane Marek , podle meho nazoru by jste se mel nechat vysetrit a nemate vubec prehled o dejinach a soucasnosti .

 3. Zdenek Kratochwil napsal:

  Jo, stejně jako jiné národy pod německými okupanty a třeba i hladoví Židi ve Waršavě a v tisíci jiných měst…

 4. CZ napsal:

  Buďme rádi, že je ten dobytek pryč. Kdo nepamatuje jak oni zacházeli s Čechy tak možná nepochopí. Když vyháněli z pohraničí Čechy, bili je. Stříleli do četníků, mrzačili listonoše o tom nechtějí slyšet. Je potřeba už se na tohle vykašlat a budovat nové vztahy. Ale je vidět, že jim to nejde. Pravda je, že nám se taky těžko zapomíná na lidi, rodiny, Lidice, Ležáky které povraždili.

 5. Ivan Audy napsal:

  Pane Marek, prohlídněte si občas pořádně fotografie našich partyzánů. Je jich na webových stránkách víc než dost. Samé tlusté a nebo alespoň dobře živené prase. Partyzán by měl podle mne být štíhlý až vychrtlý a svalnatý.

 6. Schoberlovci napsal:

  … nedá mi reagovat na komentář „CZ napsal“. Moje babička byla Němka, narozena v Jižních Čechách na území tehdejších Sudet. Její rodina v tomto kraji žila od nepaměti a z jejího vyprávění se slzami v očích popisovala nejen období, kdy svá obydlí opouštěli její čeští kamarádi, ale pak následně i ty němečtí, včetně její rodiny. Ona svazkem s mým dědou,(německá matka, český otec)zůstala se svou sestrou „DOMA“, ale to co zažila při osvobozování Sovětskou armádou by vydalo na knihu, chci tím poukázat na skutečnosti spojené s válkou. Nesuďme nikoho, kdo nedobrovolně žil život v těchto dobách. Jak bychom se zachovali my, co kritizujeme? Učil jsem se o nepříteli národa presidentu Háchovi.!? Co pan president Husák, Gottwald a jiní? Co noví obyvatelé pohraničí?….zloději, gauneři, partyzáni, Rumuni a kam ty grunty po těch špatných Němcích dovedli? Jen díky chalupářům z Prahy se dnes ty majetky na nás usmívají v hezčím kabátě. Takže pane, kde by jste možná dnes byl, či nebyl, kdyby Přemysl Otakar nepřivolal Německé kupce, řemeslníky a pod. na území svého knížectví? Dobytkem nazvat lidskou bytost asi není urážkou, ale cítím z vašich slov povahu vycházející z těch spravedlivých „soudců“ z lidu, jenž po válce vycítili příležitost, hned ze všech byli partyzánští hrdinové a stříleli nejen do toho dobytka, ale rozhodovali o jejich rodinách po dlouhá léta. Buďte se svými názory dlouho zdráv, ale nechte si je pro sebe. Pozdrav Bůh!

 7. cz kat napsal:

  Dostali co si zasloužili

 8. emanuel haag napsal:

  Cz na tvoju odpoved len tolko,, si cesky kokot,,

 9. Jiří napsal:

  Ale ale pane haagu,je to jeho názor,Koukam ze jste ten poctivej cobol co krytizuje cechy ale sam nejste onic lepsi.

 10. yyarin napsal:

  Panu Markovi a panu CZ opravdu závidím, že mají tak jasno… Já bohužel nevidím černobíle a kromě seriálu Synové a dcery Jakuba skláře jsem o problematice pohraničí i četl a viděl leccos jiného, i moje rodina má své zkušenosti. Někdo si vystačí jen s bolševickým výkladem dějin, někdo ne. V duchu toho, co tu napsal pan Schoberlovci si myslím, že z Marka a CZ by byli dobří „partyzáni“ a „revoluční gardisté“…

  S potrestáním zločinců, kteří se za války dopouštěli vražd, mučení a dalších zvěrstev, by jistě naprostá většina lidí problém neměla. Jenže trestat ženské, děti, starce za něco, co neudělali, nemá se spravedlností a asi ani s odplatou nic společného. A že volili před válkou Henleina? Tady několik generací volilo komunisty a do Koreje nebo na Kubu nebyl vystěhován nikdo..

 11. emanuel haag napsal:

  Jirko,jak vis,jakej sem.? Toto co tu vidis na fotkach,je podpis ceskej povahy,mstit sa cloveku,len pre narodnost,i ked nic nespachal. Slovac je taka ista,hold,slovansky narod,nie som za to hrdy.

 12. Schoberlovci napsal:

  Názorů lidí jako je pan „yyarin“ je třeba si vážit. Z jeho reakce je cítit rozum a spravedlivý úsudek. Nikdo nemá tu moc, aby si před narozením řekl, jestli bude černej, žlutej, Žid, nebo Němec, Rus, či Slovák. Máme ovšem možnost ovlivnit svoje myšlení a chování, ale to chce především odvahu, kterou ti pisatelé kteří o utrpení lidí za války s prominutím ví hov..o, nemají, jinak by veřejně nesoudili činy lidí o kterých nemají ani páru. Doporučuji všem těmto chytrolínům přečíst knihu s názvem.. .“VZPOMÍNKY NA VYHNÁNÍ NĚMECKY MLUVÍCÍCH OBYVATEL“, přeloženo Monikou Horákovou. Pak s chutí spustíme diskuzi.

Přidej komentář

Napište zde svůj názor nebo komentář,...
Pokuď chcete přidat obrázek ke svému profilu, registrujte se zde gravatar!