Praha–nemecti-obcane1

17. června 2011 od  
Sudety

Praha - 25 000 německých civlistů se přesouvá do internačních táborů zřízených v Praze

Komentáře

3 komentáře v “Praha–nemecti-obcane1”
 1. Ing. M. Provita napsal:

  Můj dotaz bratři sudet´áci je jednoduchý a velmi prostý. Co vlastně dělal wermacht v letech 1939-45 v Československé republice? Pokud jste mi schopni odpovědět – odpovíte zároveń i sami sobě.

 2. LENKA LYALIKOFF napsal:

  Z morálních a etických důvodů jsem se rozhodla věnovat v obecní kronice v kapitole odsunu německého obyvatelstva v rámci retrospekce a revize dějin obce Korolupy mnohem obšírněji a uvádím zde práci, kterou považuji za velmi dobře zpracovanou a s kterou se také ztotožňuji. Po dvou měsících práce na této kapitole jsem napsala za sebe a moji rodinu dopis rodinám všech odsunutých obyvatel naší obce, německy mluvícím občanům tehdejšího Československa, ale i ostatním, s kterými bylo tak nelidsky zacházeno, omluvný veřejný dopis na webu
  http://www.suedmaehren.eu/index.php?option=com_easybookreloaded&view=easybookreloaded&Itemid=100140&lang=de.
  Celý odsun byl promyšlenou a řízenou akcí, kdy si již KSČ jistila své pozice za podpory Edvarda Beneše a armády pod vedením generála Svobody. Odsun se týkal ve velké většině žen, dětí a starců. S majetkem těchto lidí bylo již dopředu počítáno. KSČ je pro mne zločineckou organizací a komunismus zrovna tak zvrácená ideologie jako nacismus. Modré mládežnické košile, kolektivizace a nesvoboda českého lidu vznikly na pozadí genocidy německého obyvatelstva.

  Organizované divoké odsuny? Úloha ústředních státních orgánů při provádění „evakuace“ německého obyvatelstva (květen až září 1945)

  Tomáš Staněk – Adrian von Arburg

  Ještě jednou se všem postiženým rodinám omlouvám a věřte, že je mi za vládu, která to naplánovala a dovedla do důsledku, hanba. Do kroniky vše popravdě zaznamenám, foto, filmy atd. Mohu-li nějak pomoci, klidně mě kontaktujte. Za našeho současného prezidenta se stydím rovněž. Nejsme ale všichni jako on – hlavně, at už se něco takového neopakuje.
  Lenka Lyalikoff

 3. Ivan Audy napsal:

  Jednoduchá odpověď:
  Wehrmacht v létech 1939 – 1945 dělal v ČSR totéž, co dnes naši západní spojenci.
  Wehrmacht potřeboval ČSR jako nástupní platformu pro napadení Polska.
  Naši spojenci z NATO potřebuji ČR a SR jako nástupní platformu pro napadení Ruska.
  Stačí?

Přidej komentář

Napište zde svůj názor nebo komentář,...
Pokuď chcete přidat obrázek ke svému profilu, registrujte se zde gravatar!