Pribram – zajati vojaci SS si kopou pred popravou svuj hrob

1. ledna 2013 od  
Sudety

Příbram – zajatí vojáci SS si kopou před popravou svůj hrob

Příbram – zajatí vojáci SS si kopou před popravou svůj hrob

Komentáře

15 komentářů v “Pribram – zajati vojaci SS si kopou pred popravou svuj hrob”
 1. CZ napsal:

  Tak tak, tak SS zabíjeli tisíce lidí. Co s takovým vrahy! Ani jim díru nekopat ať si ji vykopou sami!

 2. Zdeněk napsal:

  Nevadí mne poprava vojáků SS.Vadí mne že to dělali největši srábci.Z kterých se stali hrdinové v poslední den války.

 3. Saša napsal:

  Ať se jedná o SS WH LW HJ,….byli to jen vojáci.Vojáci kteří plnily rozkazy!Vstahují se na ně práva zajatců a však popraveni by měli být všichni ti rádoby partizáni co se na konci války vyrojili.Sám jsem voják ČR ale proti němcům nikdy neřeknu křivýho slova!Po celá staletí žijeme vedle sebe a má to tak být!

 4. Radical napsal:

  Milý Sašo, vzhledem k tomu, že nikdy nebyl vyhlášen válečný stav mezi ČSR a Říší (ačkoliv by se dalo argumentovat exilovou vládou – která ovšem byla uznána docela pozdě a navíc jen pár státy – de jure byl reprezentantem ČSR Hácha), pak by mě zajímalo, jak bys právně chtěl ošetřit nárok příslušníků SS a vlastně jakékoliv ozbrojené složky německa na zacházení v duchu Ženevských konvencí :-)))) stejně tak, pokud tě pošlou do afgánistánu, kde (jak bych ti přál) ti uříznou hlavu, tak můžeš akorát tak velké ho..no, protože nikdo nikdy afgánistánu nevyhlásil válečný stav 🙂 takže si strč své rozumbradovské kecy zpátky do análního otvoru, odkud jsi je evidentně vytáhl a začni něco studovat… tady je aspoň vidět, jaké trotly zaměstnává AČR 🙂

 5. Ivan Audy napsal:

  Z vyprávění popravujících vím, že všichni vojáci zbraní SS si své hroby klidně vykopali, očistili řádně nářadí, postavili se na kraj a čekali beze slova na kulku. Ale musím potvrdit slova Saši, že SS byli převážně obyčejní vojáci a bojovali hlavně tam, kde to nejvíc hořelo.
  Jen nepatrná část byla v Sondermonados (Verfuegungstruppen) a v koncentrácích. Ale to byli propuštění kriminálníci a potom hlavně Ukrajinci, Lotyši atd.

 6. Otto Kliment napsal:

  nechapu, kde se v cloveku skryva tolik zrudnosti a bestialnost , jen se muzu pomodlit za ty mlade muze kopajici si hrob

 7. Katana Ladislav napsal:

  To co dělalo SS na uzemích východní evropy se jim pouze vrátilo tak jak se dalo čekat, zaseli vítr, sklidili bouři. Z dnešního pohledu neskutečná hrůza, možná všichni SS ani nechtěli bojovat, nicméně museli, rozkaz je rozkaz.

 8. Schoberlovci napsal:

  Přečetl jsem několik názorů „současníků“, kteří stejně jako já poznali válečné a poválečné období jen z vyprávění, proto není na místě soudit, či tvrdit o spravedlivém rozhodování o osudech lidí, kteří se provinili jen tím, že byli z německých rodin, stejně tak jako ze židovských, nebo českých. Můj strýc a mnoho jemu podobných, byl jako syn z německé rodiny Schoberlů nucen narukovat v 19 letech k jednotkám SS. Rozhodla o tom údajně jeho fyzická zdatnost, ke které se vypracoval nejen dřinou na gruntě, ale i jeho láskou ke sportu. Prošel útrapami války až do doby svého návratu k rodině v roce 1945. Sebrali ho jeho kamarádi před domem rodičů, které po třech letech nemohl ani pozdravit a poslali do sběrného tábora…proč? Protože honili kariéru u „táborských partyzánů“. Co dělali za války? Seděli doma na kavalci a udávali sousedy, ne Němce, ale Čechy. V budoucnu se z nich stali straničtí představitelé a členové STB. Budovali komunismus a když jejich idea padla, dostali výsluhy, bydlí v domech po lidech které vystěhovali a smějí se všem poctivým, jak nad tím životem vyzráli. Ptám se vás, proč nevznikla v 89 partyzánská skupina, která by tyhle zločince poslala do sběrného tábora, proč tito lidé nepoznali křivdy, které by postihly jejich rodiny po další pokolení? Odpovídám…protože jsme to my Češi, prdelky režimů co nemají svou hrdost, ta se totiž vytratila dávno před tím, než jsme se narodili a děkujeme za to právě těm spravedlivým, kteří bez soudů popravovali, ničili rodiny a rozhodovali o jejich osudech stejně tak, jak z toho vinili Německé obyvatele tohoto státu, kteří tu žili již od Přemyslovců. Kdo jsi bez viny, hoď po mne kamenem, ale jsme lidé, tak proč to pak odnášeli starci, ženy a děti? Jsme na téhle planetě parazitem a pokud si nevezme lidstvo vzor ze zvířat, jiné to nebude. Tak na rozloučenou… ZDAR SOUDRUZI!!!

 9. cz kat napsal:

  Schoberlovci pláčou pěkně,ale nad špatným hrobem.Jsou to zakuklený sudeťáci.

 10. Erik napsal:

  Dobrý den, nevíte někdo, kde jsou tito zajatci pohřbeni? Zajímalo by mě, jak to místo vypadá dnes a zda li již nebyli vyexhumováni?Děkuji Erik

 11. emanuel haag napsal:

  Schoberlovci,vdaka za prispevok,velmi dobre napisany,je citit z clanku velku pravdu,nemecky mluvici narod ma v sebe nieco,co ine narody mat nikdy nebudu a to hrdost,cest a oddanost,i ked boli porazení v 1 i 2 valce,zacali 3 ekonomicku valku a v tej sa im neuveritelne dari,no tupci ani doteraz nepochopili,ze nemec vladne Europe.

 12. Ptr. napsal:

  To je ubohost,po válce popravujou vojáky zamindrákovaný civilisti

 13. Daniel napsal:

  Takhle obvykle skončili ti co si to nezasloužili, bojovali za vlast a postavuli se konci čelem a složili zbraně. Ty skutečné svině včas zahodili mundůr zdrhali v civilním oblečení. Zatím co ti na fotce už hnili v zemi, tak se opalovali na plážích jižní ameriky..

 14. Daniela napsal:

  Jestli je to skutečně v Příbrami, tak je to myslím na Příbramském hřbitově na Panské louce. Je tam označený hromadný hrob (vybetonovaný, tvar vany). Není to ale zaručená informace, že je to skutečně fotografie z této akce. V Příbrami se vyprávělo, že je zastřelili a zahrnuli, někteří z nich prý ještě žili. Nevím ale, jestli to není jen legenda, píšu jen to, co jsem slyšela od dědy, ale ten rozhodně nebyl přímým svědkem. Povídalo se to.

 15. Ferina.cz napsal:

  K panu Schoberlovi a k jeho za války (v uniformě SS) trpícímu strejdovi.
  Má teta pocházela z Volyně. Přímo z Malinska, což je asi 100 km severo-východně od osady Český Malín. A co si v Malíně „vytrpěli“ němečtí vojáci?
  Dne 13. července 1943 v ranních hodinách obsadily vsi Český Malín a sousední Ukrajinský Malín německé oddíly. Veškeré obyvatelstvo Českého Malína bylo vyhnáno na ulice, kde byli odděleni starci, ženy a děti od mužů. Po skupinách pak byli lidé odváděni do Ukrajinského Malína, odkud se již ozývala střelba. Někteří mladí muži byli přinuceni hnát ze vsi uloupený dobytek a odvážet nakradený majetek. V Ukrajinském Malíně Němci zahnali všechny muže a část žen po skupinách do kostela, školy a jiných budov, které polili hořlavinou a podpálili. Všechny, kteří se snažili utéci nebo vyskočit z oken, byli pobiti ranami z automatů a jiných zbraní. Většina starců, žen a dětí byla odvedena po skupinách nazpět do Českého Malína, kde jim bylo od velících důstojníku řečeno, že budou propuštěni. Místo toho byli však nahnáni do stodol a upáleni. Postupně Němci zapalovali i další budovy v obci. Zachránilo se pouze několik osob, které nebyly přítomny v obci, nebo které byly nuceny hnát uloupený dobytek a vézt nakradený majetek. Vesnice hořela týden, nalezené pozůstatky lidí byly pochovány ve společném hrobě na hřbitově v Českém Malíně. Záminkou řádění bylo tvrzení Němců, že byli napadeni oddílem banderovců. (viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%BD_Mal%C3%ADn)
  Suďme tedy někoho, že nechal SS-many vykopat hroby pro sebe sama.

Přidej komentář

Napište zde svůj názor nebo komentář,...
Pokuď chcete přidat obrázek ke svému profilu, registrujte se zde gravatar!