Vysoke Myto – Davem zlyncovany prislusnik pracovnich oddilu TODT

1. ledna 2013 od  
Sudety

Vysoké Mýto - Davem zlynčovaný příslušník pracovních oddílů TODT - květen 1945

Vysoké Mýto – Davem zlynčovaný příslušník pracovních oddílů TODT – květen 1945

Komentáře

9 komentářů v “Vysoke Myto – Davem zlyncovany prislusnik pracovnich oddilu TODT”
 1. Ivan Audy napsal:

  No neměl být Němcem, když už pracoval pro vítězství Říše. Čechům, kteří dostávali za práci pro Reich zvláštní příděly se to určitě po válce nemohlo stát.

 2. Lenka napsal:

  Kdo je bez viny ať hodí kamenem….vražda je vražda a je jedno jaké k tomu vedly pohnutky…..

 3. Schoberlovci napsal:

  … no a teď je nám určitě lépe! Rychle se ho zbavme, třeba by mohl ukázat prstem na kolaboranta a to se nám nemůže hodit, kdo by pak budoval komunismus?

 4. emanuel haag napsal:

  Vístižné,lepe se to říct nedá Schoberlovci, 🙂 rychle ho zabit,aby ma nahodou neudal za kolaboráciu.

 5. Ferina.cz napsal:

  Lenko k tvému příspěvku není co dodat – máš velkou pravdu.

 6. Ferina.cz napsal:

  „emanuel haag“ hledá kolaboranty v Čechách. Proč ne – bylo jich tu poměrně hodně. Ať již to byl Emanuel Moravec, Radola Gajda nebo Karel Čurda.
  Ale co si nejprve vysvětlit pojem kolaborant. Termín kolaborant pochází z francouzského collaborateur (spolupracovník).
  Aha, už je mi jasné proč na Slovensku kolaboranty nehledali a dodnes je vychvalují (Jozef Tiso, Vojtech Tuka a další mučedníci). Co příslušník „Slovenského štátu“ to spolupracovník nacistického Německa.
  „emanuel haag“ si zaslouží omluvu. Za to, že neví a nezná, nemůže. On pouze nemá snahu znát.
  Omlouvám se všem dobrým Slovákům za své poněkud ironické poznámky, ale nemohl jsem reagovat jinak.

 7. emanuel haag napsal:

  Ferina tebe musi hrabat v gebuli. Vies akorat urazat ludi co pre slovensky narod polozili zivoty. Nakoniec ste ich zabili vy eski komouši. Tak podobne to bolo i s Dubcekom.

 8. Ferina.cz napsal:

  „emanuel haag“: Nakoniec ste ich zabili vy eski komouši.
  – JOZEF TISO – Za Tisova prezidentování bylo v roce 1942 ze Slovenska deportováno asi 58 000 Židů do německých vyhlazovacích táborů. Po vypuknutí SNP souhlasil s vysláním německých vojenských jednotek na zákrok proti povstalcům. V Bratislavě byl odsouzen Národním soudem za vlastizradu k smrti a 18. dubna 1947 byl oběšen.
  – VOJTECH TUKA – Během svého působení v nejvyšších funkcích podporoval těsnou spolupráci s nacistickým Německem a koncept tzv. Velkého Slovenska. Po zahájení operace Barbarossa bez vědomí prezidenta a dalších zodpovědných institucí svévolně vyhlásil válku Sovětskému svazu. Prosazoval a řídil deportace slovenských Židů do nacistických vyhlazovacích táborů. V roce 1946 byl Národním soudem v Bratislavě odsouzen k trestu smrti a 20. srpna 1946 popraven.
  – DALŠÍ MUČEDNÍCI
  – FERDINAND ĎURČANSKÝ (Za „Slovenského štátu“ ministr vnitra a zahraničních věcí. Patřil k horlivým stoupencům klerikálně fašistického režimu na Slovensku. Po válce uprchl do Rakouska, odtud přes Švýcarsko do Říma. 18. září 1946 byl zapsán na listinu válečných zločinců při Komisi Spojených národů v Londýně. V roce 1947 v nepřítomnosti odsouzen Národním soudem k trestu smrti jako válečný zločinec.
  – ALEXANDER (ŠAŇO) MACH – Funkcionář HSĽS, hlavní velitel Hlinkových gard a ministr vnitra Slovenského státu. Prosazoval těsnou spolupráci s nacistickým Německem a rovněž nesl zodpovědnost za perzekuci slovenského odboje a deportace slovenských Židů do nacistických koncentračních táborů. V roce 1947 byl Národním soudem v Bratislavě odsouzen na 30 let vězení (trest mu byl posléze zmírněn na 25 let).
  – ANDREJ HLINKA – V letech 1918 až 1938 byl vůdce poslanecké frakce SĽS a posléze HSĽS (Hlinkova slovenská ľudová strana) v československém Národním shromáždění. Krátce před svou smrtí se dohodl na spolupráci mezi HSĽS, Konradem Henleinem a politickým vůdcem maďarské menšiny v Československu, hrabětem Esterházym. Po vzniku Slovenského státu byla HSĽS masovou stranou a z Hlinky se stala kultovní osobnost nového režimu. Odvolávaly se na něj i nově založené organizace Hlinkova garda (napodobenina německých Sturmabteilung) a Hlinkova mládež (napodobenina německých Hitlerjugend).
  Urazit výše jmenované nejde. Jejich činy a skutky mluví za ně. A tresty? Jistě, zasloužené!

 9. Ferina.cz napsal:

  „emanuel haag“: Nakoniec ste ich zabili vy eski komouši.
  Neznám žádný případ, kdy se čeští právníci „komunisté“ tlačili na Slovensko a soudili slovenské válečné zločince.
  Opačný jev je již dobře znám – JUDr. Gustáv Husák, CSc. (československý komunistický politik a posléze prezident republiky)
  Ohledně Dubčeka – Právník Liboslav Leksa v knize Tragédie na 88. kilometru vyslovil domněnku, že Dubček vadil některým složkám tajné policie a KGB a chystal se o tři dny později svědčit v Moskvě o kriminální činnosti KGB… (https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexander_Dubček)

Přidej komentář

Napište zde svůj názor nebo komentář,...
Pokuď chcete přidat obrázek ke svému profilu, registrujte se zde gravatar!