Masarykův stadion

29. března 2010 od  
Sudety Zajatci

Svědectví Josefine Waimann, květen 1945

Mě chybí slova, abych dokázala popsat, co se dělo v Praze na Masarykově stadionu (Strahov). Na stadionu bylo v prvních dnech internováno 40 000 Němců v nepředstavitelných podmínkách. Skoro bez ošetření byli mezi nimi muži, ženy i vojáci. Moje malé děti plakaly hlady. Před našimi zraky se začala sadistická justice mstít na SS lidech. Přede mnou byli strašným způsobem zavražděni dva SS lidé. Nejvíce na mě zapůsobila vzpomínka na těhotnou ženu, které mladá Češka v uniformě rozřízla za živa břicho a vytrhla embryo. Žena příšerně křičela a Češka ji vítězoslavně do rozříznutého břicha strčila jezevčíka. Jako ve starém Římě byli zde lidé jako v aréně čtvrceni. V noci byly do tábora vpuštěny stovky ožralých Rusů. Oni znásilňovali německé ženy vedle dětí. Bylo to peklo, tento Masarykův stadion.

Zajatecký-tábor-na-Strahově

Zajatecký-tábor-na-Strahově

Komentáře

3 komentáře v “Masarykův stadion”
  1. Roderich Bogner napsal:

    Ohavné sadistické násilí, jehož se čeští „partyzáni 5. května“ dopouštěli na Strahovském stadionu, má obdobu snad jen v hrůzách mauthausenských. O těch byly však napsány desítky, ne-li stovky knih, natočeny dokumentární filmy atd. O Masarykově stadionu naopak dodnes ví jen málokdo, není na něm, pokud je mi známo, žádná pamětní deska. V letech poválečných tam byly „jakoby nic“ pořádány Všesokolské slety, spartakiády a jiné sportovní akce. Doslova na krvi umučených. Národ, který se může snížit až k takovému cynismu, je podle mého názoru těžce morálně chorý. Nelze se pak tedy divit, že celá česká poválečná historie až do dnešních dnů je provázena neustálou hlubokou frustrací, vnitřní nespokojeností většiny Čechů v kterémkoli politickém zřízení, neschopností „najít sebe sama“. Dokud nedojde k opravdu širokému zveřejnění hrůz, které následovaly po 5. květnu 1945 a ke vskutku upřímnému pokání, nelze očekávat žádné zlepšení mravního a psychologického klimatu v české společnosti.

  2. emanuel haag napsal:

    Hold,česka natura je uz takova,po bitvĕ,kazdy král,ved je to narod bez viery,samy ateista,co od takych sa dalo ocakavat? Ich idolom bol Stalin, Gotvald, Štrougal a teraz Zeman. Zas napreduju do svojich vyslapanych komunistckych šlépĕmích.

  3. x napsal:

    Co má znamenat ta scéna s jezevčíkem? Že by vzpomínky na rozkošné kratochvíle „SS lidí“ na Ukrajině a v Bělorusku? – Liebevolle Erinnerung!

Přidej komentář

Napište zde svůj názor nebo komentář,...
Pokuď chcete přidat obrázek ke svému profilu, registrujte se zde gravatar!