Rubriky
Německý odsun

Mateřské utrpení v květnu 1945

Úryvek z knihy Rassdorf starb in einer Nacht.
Příběh se odehrává v příhraničí Orlických hor těsně po skončení druhé světové války. Podobných lidských tragedií páchaných partyzány, různými polovojenskými jednotkami a rudou armádou na německém obyvatelstvu se odehrávalo na celém území Sudet po válce nespočet.

Jedna obyčejná pracovitá žena, dobrá matka, psala 26. ledna 1975 svému duchovnímu správci: Vážený pane faráři! Na Vaše dávné přání Vám všechno vylíčit, co mne potkalo, odpovídám dnes.Jsem ještě stále rozrušena, když na to pomyslím. Promiňte mi můj roztřesený rukopis a pravopisné chyby. Má ruka již není pevná. Ve svých modlitbách vzpomeňte mé dcery a ostatních živých. Zaplať Vám to Pán Bůh!

Vaše Johanna Pautsch

Rukopis zní zřetelně: Jako že tu jsem, tak pravdivě se to stalo. Den 26. květen 1945 byl nejhroznější den mého života. Čeští partyzáni obklopili naši ves, přicházeli přes pole ze všech stran. Shromáždili všechny muže z vesnice. U hostince Nutz v naší vesnici se museli postavit čelem ke zdi, ruce dát za záda a ti, kteří byli příslušníky strany, byli biti pendreky. Ostatní mohli odejít, pokud nebyli nákladními auty odvezeni do Lanškrouna a odtud do Litomyšle. Můj muž ve straně nebyl. Moji mladší dceru Annu 21 let, učitelku mateřské školy a vedoucí mládeže (dívek) „Víra a krása“ také odvedli. Musela stát po mnoho hodin venku na dešti, pak v sále hostince se konal soud, po kterém dostala 80 ran do zad. Jeden očitý svědek mi řekl, že byla častěji tlučena, více jak stokrát. Ten muž mi řekl, že byla po tomto bití k nepoznání. Ptal se jí, kdo je – tak bolestně byl její obličej rozmlácený. Pak musela stát pod okapem a voda s krví přes ní stékala. Nakonec se musela postavit na židli, nestále volat „Heil Hitler“ a pak ji česká partyzánka na dvoře v podjezdu na trámu oběsila. Celou tu dobu jsem tudy pobíhala neuvědomovala jsem si, co se stane se mnou. Uviděla jsem muže naší obce a hrobníka s motykou a s lopatou jít na hřbitov. Ve smrtelné úzkosti jsem za nimi běžela a ptala se, koho budete pohřbívat? Odpověděli mi, že nevědí. Tu přicházel český voják a řekl mi „ Paní, běžte domů, je to marné.“ Běžela jsem k hostinci a volala moji dceru. Vyšel hostinský a řekl mi, zjevně otřesen: „ Oběsili ji.“ dlouho jsem hlasitě křičela: „Chci k ní, pusťte mne k ní!“ Vedl mne do chodby, která vedla do dvora. Skrze velké okno jsme ji viděla viset. Plakala jsem a vzlykala a tu přišel zase voják a vyhnal mne. Běžela jsem domů k mému muži. Šel hned také k hostinci a skrze otvor v dřevěných vratech uviděl naší dceru a na jiném trámu našeho souseda a jeho bratry, oba oběšeni. Obecnímu ošetřovateli rozšápli hlavu tak, že vytekl mozek.
Tyto čtyři mrtvoly museli naši muži dopravit na hřbitov. Čeští vojáci je doprovázeli žertem německými praporky (Hitlerfáhnechen). Uložili je bez rakve do jednoho hrobu, různě přes sebe a naše dcera leží nahoře. Tak byli pochováni. S mužem jsme motykou navršili náhrobek. A pak – 6. června 1944 padl v Rusku náš 24 letý syn Leo, 30. července 1944 náš nejstarší syn Hubert a od 13. března 1944 byl postrádán, nezvěstný náš nejmladší syn Albert. V roce 1948 se navrátil. A 6. června 1945 jsme byli vyhnáni z našeho domova.
Mé všechny již zacelené rány jsou tímto vyprávěním znovu otevřeny. Vede nás to k zamyšlení v současné svobodné Evropě.

65 reakcí na „Mateřské utrpení v květnu 1945“

Tisíce a tisíce obětí českého teroru z r. 1945 leží v zemi na teritoriu ČR. Mezi nimi i umučená tehdy jedenadvacetiletá Anna Pautsch, o níž vypráví tento článek. Křesťanská duchovní tradice Evropy i obyčejný lidský soucit s utrpením oněch nevinných mučedníků žádají, aby jim byla prokazována náležitá úcta, aby byla jejich oběť připomínána a aby snad takto jejich prolitá krev došla usmíření. Děje se v tomto smyslu tolik, kolik by bylo třeba? Obávám se, že nikoli. V letech bezprostředně po r. 1989 bylo sice vybudováno v ČR několik památníků zavražděným Němcům, avšak v porovnání s mírou onoho zrůdného krveprolití po květnu 1945 je to žalostně málo. Pak šly roky a zájem o sudetské Němce slábl. Dnes už oběť Anny Pautsch a jejích spolumučedníků zajímá málokoho jak zde v ČR, tak i v Německu. Zlo vzešlé z těch odporných vražd tedy nadále visí nad územím ČR a ovlivňuje život jejích obyvatel. To není poetická metafora – je dostatečně známo, že určité smysly nepostižitelné substance či energie na místech krutých činů zůstávají, nejsou-li dostatečně usmířeny. Zde se otevírá rozsáhlé pole působnosti pro církve, jejichž úkolem má být mimo jiné věnovat se i takovýmto záležitostem. Bohužel mi není známo, že by se duchovní kruhy v otázce sudetoněmeckých mučedníků jakkoli výrazněji angažovaly, ačkoli paradoxně žádají od české společnosti stále další a další hmotné prostředky. Kdyby tedy z těch miliard, které mají záhy od státu obdržet, mohli páni duchovní věnovat něco i na křížek nad hrobem Anny Pautsch a na nějakou tu zádušní mši, bylo by to hezké.

..za par tydnu mi bude 44..a rok od roku je pro me vic a vic tezsi takoveto veci cist s vedomim..ze patrim k narodu..ktery je neceho takoveho uplne v klidu schopen a pak se desitky let tvari jako ze se to nestalo..ze to byl nekdo jiny..nekdo ve vzdalene minulosti..ci pripadne jeste odpornejsi varianta..to jest..ze pise li neco takoveho Nemka..pak to prece nemuze byt tak uplne pravda..a je to cele jen prekrucovani minulosti..aby odvedli pozornost od svych provineni..
..a ja se ptam od jakych..vy cechackovsti drzi devotni servilni prolhanci..kteri jste sami v tomto smyslu velmistri..
..ze meli radi Vudce..a co jako..vasi predkove snad nemilovali Stalina ci Gottwalda..pozdeji Husaka a ostatni bolsevickou luzu..
..nemusite je za to milovat..ale zabit dvacetijedna letou divku..hnus hnus hnus..do smrti se neprestanu stydet..ze jsem se tu narodil..ze patrim k takovym zbabelym zrudam..ne..nepatrim..nejsem jako vy..vzdyt proto jsem ukoncil temer vsechna ta cechackovska pseudopratelstvi a odesel do klidu ustranni..
..umi si nekdo z vas predstavit..ze by vam takto zabili maminku manzelku ci dceru..ne..neumite..protoze vy cechacci se vzdycky ze vseho vylzete..kvakate jak spatne jste se meli za valky..hmmm..vzdyt knedliku a tuku jste meli vic nez Nemci..
..a k cemu to vse..vzdyt Orlicke hory jsou bez Nemcu hnusne jak deset let po valce a Liberec temer jak Ostrava..
..neumime si nejen vladnout..neumime si ani systematicky uklizet okoli nasich domovu..a ja uz si jen preji..aby si Nemecko vzalo tise nejen Sudetenland..ale i zbytek Bohmerland..a chytreji nez tenkrat..potichu..ale navzdy..protoze kdo jiny by mel Evrope velet..nez ti po vsech strankach nejkvalitnejsi..vzdyt nebyt jich..tak Skodovku zname uz jen z archivnich obrazku..ci jeste hure..byla by Renaultem..
..vazena pani Johanno Pautsch..je mi nevyslovitelne lito nami cechacky Vasi zavrazdene dcery..a je mi stejne tak lito Vaseho Vyhnani..
..v ucte a respektu vzdy verny RomanGrey.. Kralovehradecko

Už jsem si říkal,že to nemá smysl sem nic psát,ale zase mi to nedá a s vnitřním rozpoložením po přečtení předešlých řádků jsou emoce zase na pochodu,chápal by jsem kdyby sudeťáci měli averzi na Čechy,chápal by jsem kdyby,rodiny po odsunutých němcích se na našem státu vehementně domáhaly miliardových odškodnění za korunové majetky co tu museli nechat,ale nechápu ty Čechy kteří oslavují Německo,kteří vzlíží ke všemu Německému jako k modle a vše Německé je svaté a pro změnu vše České je nehorázně špatné,odsuzují Čechy jako národ „sviní a zrůd“ a absolutně bez jediné myšlenky odsuzují to proč se to stalo-každá akce má reakci a kdo seje vítr tak sklízí bouři,nemyslíte že drtivá většina těch vašich nevinných Nemeckých nebo Česko německých němců měla ruce od ČESKÉ KRVE?Myslíte snad že rozpoutání teroru proti sousedům,proti rodinným příslušníkům České národnosti ve smíšených rodinách,proti normálním lidem po nástupu Hitlera k moci a po Mnichovské zradě a pak během celé války až do uplného konce nechají lidé jen tak,že za válku může jen vůdce a udávání na gestapo své sousedy,vraždění v pohraničí,rozpoutání pekla v do té doby klidné republice.Myslím,že ten kdo si zasloužil potrestat se trestu také dočkal a kdyby se jak tvrdíte „ty České svině chtěli mstít jen Němcům,tak by asi nepřežilo stovky zajatých vojáků vermachtu,nepřežilo by mraky Němců co tu zůstaly a neměl by se vlastně ani kdo odsud vystěhovat-jelikož by je protože byly Němci tak všichni Češi zabili.Já to vidím tak,že kdo si uvařil,tak po válce i musel sníst.Jo a mimochodem pane Gray,jakož soukromník dělám i pro Němce-pro paní frau Hermann co je odsunutá sudeťačka ze Šluknova a bydlela ve městě Ulm a teď je tady v Jindřichově Hradci-no pro vás asi Německy Neuhaus-nevím zda víte že „nějaký“JIndř.Hradec existuje a ani ona a ani frau Peckell která pro změnu bydlí kousek odsud neberou Čechy jako „svině a vrahy“a jsou tady moc rády,dokonce i já jako né moc dobrý na německý jazyk se s nimi moc rád byvím a nividím nenávist ani z jejich strany vůči nám a ani z mé strany k žádnému Němci že by jsem je urážel a ponižoval.Poslední dobou se ale tady v Čechách bohužel rozmáhá ono české VLEZDOPRDELÁKOVSTVÍ a těch komentářů Čechů proti Čechům je toho obrovským důkazem!!!!!TAk vaším gut nacht a jinak dobrou noc.

omluva za překlepy-už je přeci pokročilá hodina,chytrý pochopí,hloupý si kopne 🙂

Ono polemizovat o tom to tématu je strašně těžké. Samozřejmě záleží na úhlu pohledu.Ono nejde o nějaké vlezdoprdelákovství či házení špíny na Čechy. Není Čech jako Čech, však tak to je v jakékoliv zemi.Bohužel o Češství spousty dosídlencu lze pochybovat.Jde o to, že vývoj vysídlených oblastí je strašný. Mentalita lidí je také zvláštní u dlouhá desetiletí.Pomyslná hranice bývalých Sudet je stále vidět a ještě dlouho bude. Jeto prostě škoda.Tehdejší vláda mohla nechat autonomii či připojení k Rakousku dané oblasti.Myslím, že ty dopady by nebyly takové ba možná nulové. Stejný případ je i s jižním Slovenskem a Maďarskem.Samozřejmě tyto problémy nejsou jen u nás ale i v jiných zemích např.násilné přemisťování obyvatel v SSSR,atd. Tento problé je starý jako lidstvo samo.Nemá smysl řešit kdo je kdo.Vadí mi, že se považujeme za mírumilovný a vyspělý národ, ale přesto jsme se nepoučili a nechovali se tak!Možná by tomu bylo jinak, kdyby se dodrzeli jazykové hranice a vzájemně se raspektovali.

..dobry den..
..mily blahoslaveny pane Marku..nemam zapotrebi vam jakkoli vysvetlovat svou oddanne vernou lasku k Nemecku..vzdyt pro vas jsem tak ci tak jen a pouze Arschloch..nemam ani tu nejmensi potrebu vam psat..kolikrat v zivote jsem projizdel vasim mesteckem pri svych cestach do Berchtesgaden pres Vychodni marku ci pri svych vyletech na milovanou Sumavu ci chcete li Bohmerwald..a ackoli jste si svymi velmi osklivymi avsak zaroven i velmi stupidnimi vyroky rekl o slovni ci pripadne fyzicke nakopani..napisu vam jen svoje razantni vyjadreni a tim to cele ze sve strany jednou provzdy ukoncim..neb dopisovat si s takovym zoufalcem smesne vericim vsemu..co mu poskytla ucebnice dejepisu..ci filmy pro pametniky..to vazne nemam v nejmensim umyslu a uz vubec ne zapotrebi..
..kdyz jste se na jinem miste tohoto webu vysmival zmasakrovani mladych muzu z Waffen SS svymi az perverzne prozivanymi emotivnimi vyrazy..okamzite mi bylo jasne..jak velmi smutne funguje vas Maly mozek..ze vsak budete takovy cechackovsky ubozacek..a poplivete pamatku zrudne zavrazdene divky z Orlickych hor..tim jste neklesl na dno..na nem jste po cely svuj zivot..v ten okamzik jste se propadl podlozi toho pomyslneho dna..a ze to cele zakoncite tim..ze se mi tu verejne priznate..ze vam neni trapne vydelavat si penize u zralych nemeckych dam..kterymi jinak minimalne pro jejich nemeckost vnitrne potichoucku pohrdate a nenavidite je stejne jako me..tak v takovy okamzik jste mi jen a pouze potvrdil vetu..jiz vyslovil o cechaccich tehdejsi Kancler pri rozhovoru s Ministrem propagandy o Lidusce..
..cesi jsou drzi devotni servilni prolhanci..na coz mu Herr Joseph odpovedel dle svych zkusenosti verim ze ne pouze s Liduskou.. ..to sedi muj Vudce..
..k vam..ne Vam..navzdy bez ucty a jen s tim nejnutnejsim lidskym respektem pane Marku..
..ten..ktery navzdy oddanne a verne miluje Nemecko..prekrasny Vaterland..
.. RomanGrey ..

Tak pan Grey opět nezklamal a po přednášce německého místopisu obcí a měst mě opět velmi rozesmál,ale co mě absolutně odrovnalo smíchy tak jeho vyjádření že mi není trapné vydělávat si peníze u zralých německých dam.Sice nevím jak to chodí v německu,ale tipuju že dokonce i ve velkoněmecké říši se za vykonanou práci dostává zaplacíno 😀 :-D,no ale možná je to jen náš český výmysl dostávat plat za práci.No a to si ještě představte,že dokonce jsem dostal víc peněz než jsem napsal na fakturu a k tomu ještě i kafe,no něco nepředstavitelného,jak k tomu ty ubohé ženy přišly-no možná by jsem je měl navštívit a nechat jim přečíst jaké bezduché plky dokáží vyplodit někteří spoluobčané co bezmezně milují německo aby se taky od srdce zasmály 🙂 pane Romane,měl by jste vyhledat psychiatrickou lékařskou pomoc-dnes to není ostuda se léčit na tomto oddělení.Ale jsem rád,že tu jste,sice většina oponentů je normálních a každý má svůj názor na danou věc co se stala po válce a v jádru věřím že každý je ač více či méně hrdý že je čech,ale vy jste prostě jiný a svým způsobem vás musím nejen litovat ale mít i rád.TAk ahoj vy milující němčoure 😀 🙂

..bezpochyby jsem jiny pane Marku..vzdy jsem byl..a navzdy jim s hlavou hrde vztycenou zustanu..
..i vy se po zbytek sveho zivota mejte co nejlepe.. ..RomanGrey..

Marku,Marku.Vy si nedáte pokoj. Takový Čehúni jako Vy tvoří bohužel většinu v tomto podivně hrdém státě:-(

Dobrý den,
Je mi z celé té diskuse špatně. Jsem Moravan a před cizinci jsem Čech. Nikdy na to nepřestanu být hrdý. Vím ale že v každém národě se najdou špatní lidé. Ale takovou bezcitnost a krutost jako němci nikdy žádný národ světu neukázal. Prosím Sudeťáci mlčte ve jménu Lidic, Auschwitz, Treblinka, Ruských, Běloruských, Ukrajinských vypálených a vyvražděných vesnic. Mlčte prosím. Než jsem si přečetl vaše příspěvky myslel jsem že německo a rakousko je na správné cestě k usmíření ale tím co tady naši Uebermeschen prezentují jsem zase celou iluzi ztratil. Na závěr kvizová otázka: Kolik milionů dětí němci během WW2 války zavraždili? Možnosti: A) 1 milion, B) 5 milionů, C 10 a více milonů dětí

To iste by som sa spytal aj ja no z opacnej strany-kolko politickych veznov komouši zlikvidovali za svojej ery na Slovensku !v Polsku, na Sibiry,myslim si,ze sa to vyrovna.

Vzájemně se osočujeme, příčiny nehledáme. Pro mne je německý národ národem Bacha, Goetheho, Schilera a dalších velikánů a rozhodně si nemyslím, že by Němci toužili po válečných dobrodružstvích stejně jako si války nepřejí všichni obyčejní lidé. Pohledy na tyto události jsou politicky účelové. Máme nyní jedinou možnost: odpustit si na základě společného přání, že si již žádnou válku nepřejeme v Evropě a nikde na světě.

SOUHLASÍM, ZABÍJET JR ŠPATNÉ! SOUHLASÍM, POVYŠOVAT JEDEN NÁROD NAD DRUHÝ JE ŠPATNÉ! MĚJME TO STÁLE NA PAMĚTI! POKUD ZAPOMENEME, CHYBY SE BUDOU OPAKOVAT! BOHUŽEL MINULOST NELZE VRÁTIT ALE VZPOMÍNKA MUSÍ BÝT PRO NÁS STÁLE ŽIVÁ A INSPIRATIVNÍ. NEDOPUSŤME STEJNÉ CHYBY JAKO V ROCE 1933,1938, 1945, 1948 A 1968. NESMIŘUJME SE S JAKÝMKOLIV PONIŽOVÁNÍM DRUHÝCH JEN KVŮLI BARVĚ PLETI, NÁRODNOSTI RODIČŮ, POLITICKÝM NÁZOREM NEBO SEXUÁLNÍ PREFERENCÍ!
PEACE BRO!

Radku,dva komentare do zadu,si mal ine reci,zrazu si za mier a zmier,chyby sa robili na oboch stranach,no media hadzu spinu len na nemecky narod,z kazdej stranyy pocujem len o vrazdach bezbranneho obyvatelstva ciech,zidov a ciganov. Rad by som len dodal,ze to bezbranne obyvatelstvo boli aj obcania nemeckej narodnosti,co vrazdili ceski obcania za podpory bolsevickych vojakov. Suhlasim,zabijanie je spatne,povysovanie naroda nad druhych,je spatne,nepriznat chyby je ale tiez spatne a neomluvit sa za vrazdy bezbrannych nemcov je tiez spatne. Omluvit sa vsetkym politickym veznom a priznat vrazdy spachane po 45a48 roku nie je spatne? Komunisti vrazdili jak zmyslov zbaveni,rozkradli majetok nemeckych obcanov presne tak isto,ako Hitler zidovskym obcanom.

Tu mne ide len o to,ze si nedokazete ako narod priznat tie vrazdy bezbrannych ludi nemeckej narodnosti zijucich v cechach a omluvit sa nemeckemu narodu za vase pochybenie.

emanueli není se za co omlouvat.Na hrubý německý pytel se použila hrubá česká záplata

Keby ti ceski banditi a ruski bolsevici znasilnili babicku a maminku a sestricku hodili z mosta,len tak pre zabavu,asi by si tu o nejakej zaplate na pytel nepsal chudacku. Vidim,ze povaha ceska sa nezmenila,pomschtivost,zakernost a privlastnovat si cudzi majetok je typicke ceske.

.

Rodina Havlů patřila k nejbohatším židovským rodinám v Praze již na počátku 20. století. Otec a strýc Václava Havla byli členy zednářské lóže „Bohemia“. Oba financovali Sionistické organizace, zednářské lóže, PEN-klub a oba byli členy Rotary-klubu. Současné bohatství, resp. zrestituované majetky jsou dílem strýce Václava Havla, Miloše Havla filmového podnikatele. Významnou měrou se na majetku rodiny podílel i otec Miloše Havla Václav Havel, majitel stavební firmy a stavitel Lucerny. Vztahy Václava Havla se svým synem Milošem Havlem však byly později poznamenány synovou neutajovanou homosexualitou.

Asi nejproslulejším projektem Miloše Havla bylo vybudování barrandovských studií, které vybudoval spolu s židovským podnikatelem Osvaldem Koskem. Miloš řídil i filmovou společnost Lucernafilm a bohatl na dovozu a promítání amerických filmů.

Po začátku války vstoupila na Barrandov německá správa a ateliéry se nebývale rozrostly. Točila se řada filmů, na kterých se podílela tehdejší elita českých herců. Rodina Havlů patřila k prominentním Židům, svědčí o tom fakt, že Miloš Havel a Václav Havel senior spolupracovali nejen s okupační správou, ale také s Gestapem a SD (Sicherheitsdienst). V Lucerně (která byla ve vlastnictví Havlů) ustavili rezidenturu SD a zřídili konspirativní byty. Zde získávali občany ke spolupráci s SD a Gestapem. Miloš Havel zajišťoval pro Gestapo a SD večírky, hony a zábavy s děvčaty a optoval německou národnost i občanství. Dostal doklady na německé jméno a příjmení. Pracoval zpočátku jako agent, pak jako řádný úředník pražského Gestapa. Miloš Havel dostal také celou řadu osob do koncentračního tábora a vězení.

Po válce byl Miloš Havel zařazen pod svým německým jménem na listinu válečných zločinců. Byl také obžalován, ale obvinění bylo za nejasných okolností staženo. Z této doby existují také doklady o čilých stycích Miloše Havla s StB. Miloš Havel podepsal StB také spolupráci. Po navázání spolupráce s StB odcestoval Miloš Havel do Německa.

V Západním Německu požádal Miloš Havel jako „pronásledovaný“ český Žid za války o odškodnění za majetek, který ztratil. V průběhu války totiž prodal polovinu barrandovských studí německé správě za částku asi 7 milionů korun, což považoval za podhodnocenou cenu, ke které byl přinucen. Západoněmecký rehabilitační soud nároky Miloše Havla uznal a v plném rozsahu jej odškodnil.

Vraťme se však k Václavu Havlovi. Ten se programově angažoval v Chartě 77, ve které byla řada (bývalých) komunistů, tzv. „osmašedesátníků“. Namátkou uveďme jména jako Ludvík Vaculík, Pavel Kohout, Jiří Hájek, Jaroslav Šabata, Miloš Hájek, Karel Šiktanc a řada dalších. Václav Havel byl rovněž členem KSČ a to do roku 1967.. Všichni mluvčí Charty 77 byli Židé nebo zednáři.

Václav Havel nebyl řadový disident. Jezdil v lepším automobilu než tehdejší předseda komunistické vlády (vlastnil luxusní Mercedes), obýval rozlehlý a komfortní byt na Rašínově nábřeží a stejně tak měl k dispozici svou usedlost Na Hrádečku, kde mohl nerušeně pořádat své disidentské seance.

Havlův čas přišel v listopadu 1989, když na Letné a z balkonu Melantrichu mával nadšeným statisícům doufajících. V témže roce byl komunistickým parlamentem jednomyslně zvolen prezidentem a když skládal slib, přísahal symbolicky na komunistickou ústavu. Neštítil se mávat nadšeným a doufajícím davům a poté přísahat věrnost komunistické ústavě.

V roce 1990 se uvažovalo, jakým způsobem uskutečnit restituce a především v jakém rozsahu. Václav Havel, který měl tehdy v Občanském fóru rozhodující slovo, prosadil široké a rozsáhlé restituce. Vzhledem k hrozbě nároků sudetských Němců se parlament rozhodl navracet majetky zabavené teprve po 25.2. 1948.

Způsob, jakým se Václav Havel dostal k majetkům svého strýce a děda, je zahalen tajemstvím. Jeho strýc Miloš Havel byl po válce označen jako kolaborant a jeho majetek znárodněn podle Benešových dekretů. Proto se na něj klasické restituční předpisy o navracení majetku ztraceného po roce 1948, nevztahují. Václav Havel přesto jako jeden z prvních dostal veškerý majetek, o který požádal.

Možná i proto se Havel bojí tématu Benešových dekretů jako čert kříže. Na přímou otázku na svůj názor na ně uvedl pro BBC v roce 2002: „Já jsem se k tomuto velmi důležitému a citlivému tématu vyjádřil už mnohokrát, ale vždycky jsem se k němu vyjádřil, když jsem já chtěl a ne tehdy, když jakási zhysterizovaná atmosféra mě k tomu nutila, já zůstanu věrný této tradici, pokud jde o ty dekrety.“ Jednoznačné stanovisko k Benešovým dekretům však Václav Havel nikdy neposkytl a dobře ví proč.

O pozadí Havlových restitucí se nikdy nemluvilo a žádný novinář se jimi netroufl zabývat. Ještě dnes je Havel pěstovanou ikonou tzv. sametové revoluce a falešného sametového „národního obrození“. Restituce příjemně postihly řadu disidentů z Charty 77 a ti chartisté, na které nic nezbylo, si dokumenty k restituci alespoň padělali. Učinila tak Havlova spolupracovnice a disidentka z Charty 77 (Židovka) Marta Chadimová , jejíž restituční podvod s nemovitostmi na Loretánském náměstí v Praze byl však odhalen a před odsuzujícím rozsudkem jí zachránila jen milost jejího přítele z Charty 77.

Restituce Václava Havla proběhly však tiše a úspěšně. Upozornit na to, že prolamují Benešovy dekrety a jdou hluboko za stanovenou restituční čáru 25.2.1948 si nikdo netroufl a netroufá si tak učinit ani nyní. Lze přitom konstatovat, že právě Havlovy restituce byly jedny z průkopnických v tom smyslu, že prolomily Benešovy dekrety.

Na počátku 90. let se u restitucí Havlova majetku objevuje jméno Miloše Červenky, současného miliardáře a pozemkového magnáta v Praze. Absolvent moskevského MGIMO (aneb „Akademie KGB“) Červenka také Havlův majetek spravoval a fungoval jako Havlova „peněženka“. Naskýtá se proto otázka, pro koho vlastně dnes agent Červenka svůj obrovský majetek spravuje.

Havlovy úzké vztahy na staré struktury v souvislosti s jeho majetkem ukazuje i známá transakce, když prodal svou polovinu paláce Lucerna společnosti Chemapol vedené agentem StB Václavem Junkem. I u této transakce asistovala šedá eminence jménem Červenka.

Dnes je (bývalý) majetek rodiny Havlů zdevastován a pomalu chátrá. Důkazem toho jsou jak Barrandovské terasy, tak Lucerna. Havel však rozhodně nezchudl, svá aktiva má uložené jinde.

Skutečný obraz Václava Havla je diametrálně odlišný od toho, jak jej vykreslují Židy ovládaná média a samozvaní kulturní elitáři. Vyzní tedy velmi trefně, je-li při jedné společenské akci k nazvání Václava Havla za „jednoho z nejlepších synů národa“ vybrán jistý deviantní fotograf obscénních polopornografických snímků a sál plný ovcí nadšeně tleská. Je to jen důkazem, kterak se instalovaná „česká kulturní elita“ (většinou tvořená Židy) utápí v bahně pokrytectví a bezpáteřnosti.

Václav Havel zneužíval ideály, kterými se zaštiťoval. Ač celý život žil s maskou bojovníka s totalitou a s komunismem, již v období Charty 77 s (bývalými) komunisty ochotně spolupracoval. A navíc jak už bylo řečeno byl sám bývalým komunistou. Po jeho úspěšném 17. listopadu 1989 Havel v čele Občanského fóra zajistil, aby si komunistická elita udržela moc ve státě. Symbolicky jmenoval federálním premiérem bývalého komunistického ministra Mariána Čalfu. Havel také obnovil všechny židovské společnosti ve státě a zednářské lóže, jejichž členy se stali téměř všichni vyvolení členové Charty 77 a Občanského fóra, vlády a diplomatického sboru, kteří byli povoláni pro budoucnost k vybraným rolím.

V březnu 1989 se v soukromých pražských bytech připojovala k televizorům videokazeta s Havlovou hrou „Asanace“, natočenou malou divadelní scénou v Německu. Na konci děje hry byl připojen asi osmiminutový fotografický přehled autorova života. Na jednom snímku je Václav Havel se všemi rituálními symboly svobodných zednářů korunován králem. Václav Havel byl zasvěcen do zednářské lóže v roce 1968 při svém pobytu v USA. Do lóže byl uveden Arthurem Millerem, Židem a bývalým americkým komunistou. Havlovi se dostalo 30. stupně zasvěcení podle amerického rituálu (Ritual of Knight Kadosh z roku 1879). Etika rytířů 30. svěcení (Kádoš) je v rituálu charakterizována takto: „Moi, rien que moi, tout ŕ moi, tout pour moi, et cela par tous les moyens quels qu´ils soient“, tj. Já, nic než já, všechno mě, všechno pro mne a to všemi prostředky, lhostejno jakými. Stupeň rytíř Kádoš je pojmenován podle rabína Ha-Kadoshe. V zednářském řádu Kádoš existuje 7 stupňů. Václav Havel byl zasvěcen ve stupni 1. jako Le Kadosh Israelite (Kádoš Izraelita).

Svým stupněm zasvěcení byl Havel předurčen (vyvolen) pro výkonnou politickou roli. V den své inaugurace předstoupil před veřejnost v krátkých nohavicích svých kalhot, což v nezasvěcené veřejnosti vzbudilo rozpaky, zasvěcenci v celém světě však věděli, že patří králi bosáku služebníku Židů. Krátce po svém zvolení prezidentem navštívil Izrael, kde s rabínskou čepičkou na hlavě převzal čestný doktorát. Vídeňský Kurier přinesl fotografii Havla, na níž s židovskými modlícími řemínky na hlavě, opřen o Zeď nářků, šeptá hebrejské modlitby a skládá přísahu.

Václav Havel je dokonalý symbol falešné a pokřivené morálky naší společnosti. Na úpadku morálky a národního cítění se Václav Havel podepsal ještě více, než celý komunistický režim. Ten, kdo jej uznává a uctívá jako „morální symbol“, tímto zároveň přijímá tuto pokřivenou morálku.

A jeje,antisemitismus,tak ten tu chyběl.Některé příspěvky mě utvrzují v názoru,zě je to nejhorší nemoc,jaká lidstvo postihla a měla by se léčit stejně jako kulhavka,slintavka,ptačí chřipka nebo nemoc šílených krav.Co vlastně přinesl němcům antisemitismus dobrého,kčemu jim bylo,že židům ukradli i spodní prádlo a zlaté zuby,že je vraždily po celé evropě? Akorát hejna spojeneckých bombardérů,města rozmlácená na padrť,ekonomika v troskách,třetina země obsazená asiatskými zaostalými „mongoly“,kteří znásilňovali německé ženy jako o závod,zbytek země plná méněcenných „negrů“,kteří si kupovali německé ženy za krabičku cigaret.A němce celá Evropa považovala za odpornej ksindl,za vrahouny a sprosté zloděje.Jeden Šumavskej němec mi u jednoho čerstvě opravenýho kostelíku řek,že kdyby Hitlerovi provedli to co Benešovi,tek je Hitler nechal oběsit na řeznickejch hácíh na maso.Měli se prej tady jak prasata v žitě:spolků s stran víc než v říši.svoboda projevu a podnikání.A všechno to hodili za hlavu pro pár kilo židovskýho zlata a slovanskejch polí.Přitom stačilo pár stovek slušnejch němců,co by hlasitě protestovalo proti Mnichovu a mohli tu klidně zůstat.Takhle na věky zůstali jako váleční štváči,co zahájili nejhorší válku všech dob. A celej ten autobus německejch důchodců mu smutně přikyvoval.

Kdepak je zrovna teďka diskutér „Olaf auf Ukraine“ s názorem, že se mají Sudety vracet? 😀

Mal ale velku pravdu,zidi americane uz su v Polsku a v Ciernom mori,akorat Ukrajinu si splietol s inou byvylou proruskou republikou. Tak by som moc jeho meno do ust nebral panove.

Pane Haag,když se tak rád hrabete ve špíně,znáte pozadí mnichovské dohody?
Herman Goring zatknul německé příbuzné francouzkého Schneidera,hlavního akcionáře plzňské Škodovky.Pak mu dal na vybranou,buď mu prodá veškeré akcie v ČR za JEDNU marku,nebo budou jeho příbuzní zlikvidováni.Samozřejmě,pak nemohl dopustit,aby mu tu jeho novou továrnu Hitler rozbombardoval.Ada žádné sudetaky osvobozovat nechtěl.Ti měli být postříleni během války meziněmeckem a ČR.Sudetákům zachránil život veskutečnosti francouzký žid.
A kakzvaný německý ekonomický poválečný zázrak je pouze výsledek Marshallova plánu.Američtí židé nakrmili německé židobijce a postavili jim ty jejich továrny znova od základů aby neměli žádnej důvod k další válce.
Z toho ovšem podle německé logiky vyplívá,že největšími nepřáteli lidstva jsou němci.

přesně tak,Američané postavili Německou ekonomiku po válce na nohy-není to Německou disciplínou,ale Americkými dolary a připravení si prostoru pro americké vojsko které bylo v NSR až do pádu komunismu.Německo je špína světa spolu s USA

docela by mě zajímal názor pana Haaga na problém na Ukrajině,jelikož Olaf aus Ukrajine již zde není.Je to uplně přesně stejné jako Československo v roce 1938.Jestli se Krym připojí k Rusku je to ta samá krádež jako bylo to když nám Německo ukradlo sudety

Marku spíš mi je líto Krymských Tatarů o které se nepostaral ani Rus ani Ukrajinec. Ty blbče a pohádko o krádeži.

No Michale je třeba ti to vysvětlit po lopatě-netvrdím,že jsi blbec,jen prostě nechápeš historii a když se ve škole probíraly těžká léta konce třicátých až do pulky čtyřicátých let v Českoskovensku tak jsi nejspíš chyběl či se věnoval hrám na mobilu či jiným věcem než učení.To že na našem užemí žila německá menšina která zde sice byla pár století ,ale stále to bylo české uzemí-a proto neměli územní nárok na toto území aby je přičlenili k Německu.Je to stejné jako na Ukrajině-Ruská menšina žijící na uzemí Ukrajiny se najednou zblázní a řekne si že prostě se připojí k Rusku a Rusko tam vlítne s armádou aby udajně ochránili své obyvatele žijící na cizím uzemí.To aby jsme se pomalu loučili s Karlovarskem kde je Rusáků jak nasráno.Podle tvého názoru měli němci právo se připojit k německu ačkoli žili v jiném státě.Co kdyby se pár Čechů odstěhovalo třeba doPasova a po pár letech tam vyvolat když už by nás tam bylo dost tak autonomii a připojení k ČESKU-podle tebe by jsme na to měli právo ikdyž to bylo vždy Německé?Jistě nejsi hloupý aby jsi nepochopil to co pochopila celá poválečná Evropa a proč vznikly dekrety presidenta Beneše.

No nevím, ale Krym nějakou dobu patřil k Rusku.Ale to jsem nemyslel a už vůbec ne o připojení k Rusi!Je to několik století vlast Tatarů, kterých je nyní menšina díky stalinistickým deportacím a ty ani k Rusku nechtějí.Je to složitá situace ale vůbec ne podobná 1938.Ale jedno vím umíš krásně věci překrucovat.Jestli ti vadí Rusové v KV, tak poděkuj svému dr. Beneši jehož dekrety nepřímo tento příliv zapříčinily.Ale jsi docela rasista.

Docela hezké video,které jasně ukazuje že hranice Čech jsou staré a nezměněné minimálně 1000let-od roku 1140je zde Bohemia,jediné kdy se hranice měnily byly roky 1938-1945kdy nám je ukradlo Německo.Zato Slovensko neexistovalo až do roku 1914,bylo stále součástí Maďarska.http://magazin.aktualne.cz/video/video-svet-se-meni-hranice-evropskych-statu-behem-1000-let/r~4f2a2264aeb211e3892b0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=B&utm_term=position-17

Video krásné.Až na to že Bohemia po staletí součást Svaté říše Římské po té Habsburské monarchie.Co je na tom?Mají tam chyby Československo v roce 1911?Pokud vím tak tento novotvar vznikl později.

Dle videa součástí Třetí Říše do 58 roku.Pane jo.No jste prostě machr přes dějiny co dodat.Jestli jsi přesný jak ta mapa, tak se nedivím tvé blbosti.

nejde o roky jde o to že nejdříve Bohemia a později Česká země,MĚLA VŽDY TYTO HRANICE STEJNÉHO TVARU NEŽ DO KRÁDEŽE!!!!co nám byly ukradeny sudety nacistickým Německem

No to je sice pravda.Ale chtělo by se nad tím trochu zamyslet a uvědomit si ten velikánský rozdíl mezi Bohemií a dnešními Čechy!Trubče.Je vidět,že do této problematiky vúbec nevidíš.Neuvědomuješ si ty národnostní, společenské, hospodářské… rozdíly a jak se tato země neskutečně změnila.Ne zrovna ukázkově.

Marku,zas perlis,si cesky chudák,co si nic neprizna,prekrucujes,co sa da . Michal i ked je mlady clovek ta vedomostami schova do kapsy,jedine co dokazes,je,ze svojou stupiditou urazit slusneho cloveka . Krym je prorusky,teda ma byt rusky,tak, jak sudety mali byt nemecke.

Ja tedy neco napisu o situaci na Ukrajine. Na zacatek napisu jak to vse zacalo! Ukrajina se mela priblizit kEU, mela se podepsat asociacni dohoda, ale samozrejme prorusky prezident( dvakrat sedel ve vezeni za kradez a pokus o vrazdu, to mu bylo kolem 25 ale nejakym zpusobem si trestny rejstrik vymazal) tak tento bandita vlastne tu dohodu nepodepsal, protoze tak to chtela moskva. Proti tomu povstal narod a dale uz vime, vlatne revoluce, Janukovic zdrhl kam jinam nez do Ruska samozrejme.
Putin, vysila sve vojacky do Krymu a obsazuje ho. Udelali referendum, ve kterem bralo ucast jen 30% obyvatel Krymu, ostatni nehlosavali. V televizi zahlasili ze ucast byla no skoro 100%. Na danny moment putinsti vojacci ve velkem poctu jsou nashromazdovani u vsech hranic z Ukrajinou, a mluvi se o zasahu uz do vnitrozemi Ukrajiny. Musim jeste rict neco o Krymu. Krym historicky patri Turecku, nevim od kdy, ale je to tak. Chci jeste upresnit, tatari, kteri v Krymu ziji jsou vlastne turci. Rika se, ze prave ukrajinci je nazvali tatarama, jako ze nemehla, ale opravdu oni jsou turci. A vzdycky ukrajinci zili s tatary v pratelstvi na Krymu. Ale je tady ALE! V 18 stoleti se tam prisrali rusaci. Tatary zacali deportovat do Turecka. Po druhe svetove byl nejvetsi deportace tataru, asi 2 miliony! Do ted si to tatari pamatuji a nechteji nic mit s rusaky. No tak a ted rusaci maji Krym za svuj, no a jakby ne.
Jen musim rict, ze Ukrajina ted se musela vzdat Krymu, na ukor cele evropy, protoze by jinak zacaka valka. Jak vime, po kazde svetove krizi prichazi valka, v Evrope. At tihle hajzlove tahnou delat valku na nejakej poligon treba v Afghanistan a tam si ukazuji kdo je lepsi. V Evrope valka nebude! Slava Ukrajine!

Emanueli pokud mluvíme o stupiditě,tak tvá je nekonečná a pokud vím tak nepřekrucuju vůbec nic,hranice Českého království jsou dané už tisíciletí a to ať jsme byly součástí římské říše nebo rakouska uherska-vždy to byla česká země a jen Henlain se snažil o to ukráct třetinu tohoto území a přičlenit ho k jakési třetí říši.Všichni víme jak moc Hitler usiloval o Čechy a náš zbrojní průmysl a jak mu nahrál právě do karet Henlain s těmi jeho sudeťáky,těžko říct jak by dopadlo nebýt velezrady Francie a Anglie a kdyby jsme bránily hranice od Maďarska až po Polsko,třeba by Válka nezačala a suděťáci by zkrotli a pak by je nikdo nikam neodsunoval.No válka bohužel byla a byla jen a jen k vůli Německa a jen a jen Německo je viníkem!!!!!

Wilson Chechil po valce rekl: “ Ti, kteri bojovali proti fasismu, se brzy sami stanou fasisty“ a tak se to i deje. V kazdem pripade, my Evropane, ketri uz staleti si sami delaji naprosto hloupe valky mezi sebou, musime uz nejakym zpusobem umet temto valkam branit!!! Nedat dopustit aby nekde valka zacala, sebemensi konflikt ihned mirove uhasit.

Marku,ja mam od teba daleko k stupidite,no pride doba,,ze znova zavlaje vlajka s ciernocervenymi pruhami nad sudetami a cechy,nebudu cechy jak vypadaju teraz. Budu nove staty,ved sami moravane vas cechv maju plne zuby,tak,jak sme mali my vas.

Alespon jste se vy cesi a slovaci rozdelili normalne. Ukrajina se nemuze od rusu zbavit, hold mame sakra spatnou polohu! Zavidim vsem co jsou na zapad od Ukrajiny. Ano kazdy mate jine svetove vyhlidky, svetove mysleni, politicke mysleni tak to je v kazde zemi. Jdu veceret.

Jediná vlajka která zde doufám bude vždy vlát je ta naše bílo,modro červená!!!!!!!!Moravaci jsou normální lidi a pochubuji,že by se kdy trhali od Čech.A pokud vím tak Slováci na tom nejsou zrovna růžově co se odtrhli od Čech,polovina Slovenska jezdí za prací do Čech a ta druhá nepracuje vůbec a žije ze sociálních dávek 😀

Ale jak tak vidim tak ani cesi se nezbavili rusaku. Nechapu co v Praze delaji zakladni, stredni a vysoke ruske skoly. Oni se tam cestine vubec neuci! Jen par slov. Ja osobne proti rusum nic nemam, vzdy sem byl jen proti jejich vlade. Ale kdyz bydli v cr, tak by se meli ucit mluvit cesky ne.
Ja si myslim, ze po valce bylo s rusaky zde neco podepsano. Ze se tady zabidli.
Co se tyce Sudet, prijedte se sem podivat Marku! Pojedte se podivat do Mostu, Chomutova pak do Teplic…a uvidite, ja je to tady hezke:-) Doporucuji v Teplicich zustat na noc. Ale ven v noci prosim vas nechodte, jen sledujte z okna co se venku deje. Je to pro vasi bezpecnost!

narkomani a prostitutky! To jsou dneska Sudety! Ja bych zde uvital i Japonce, kdyby jen tady udelali poradek! Dokonce bychom zavedli tady jejich menu na jejich pocest.

Aj ta vasa vlajka je v rozpore zo zakona pri rozdeleni medzi cecmi aSlovenskom,nedokazete dodrzat ani dohody medzi narodmi,taky ste vy narod .

Podobne zijete aj vy v cechach,po nastupe eura to pocitite tak isto ako my,u nas by to bolo ine,keby nam Havel nezrusil zbrojarensky priemysel a vela inych podnikov,pokial sme boli po revolucii este spolu. Vies to velmi dobre,jak ste nas pri rozdeleni odrbali ale pises same kraviny,len aby si ma vytocil.

Nic tu neni. Predpokladam, ze vite, jak je na tom Ustecky kraj!!! A vy se tady hadate, ktera vlajka zde bude vlat. Vlajkonosi jedni!

Olafku,ja to vim,ze je to tam hrozne,samy cigan,po vyhnani nemcov komousi potrebovali zaludnit sudety,tak tam sli zebraci s holou ritou,osmahlí,proste ti,co bez prace prisli k majetkom. Take rodiny len rodili dalsich lemplov a vysledok je taky,aky je. Vsetko zdevastovane,slapky na kazdom kroku,baraky zdevastovane,krcmy plne.

Olaf,japonci by do toho nesli,skor vietnam,no ja by som tam rad videl takych nasledovnikov,ako bol Bandera a Vlasov,ti by ich dali do poriadku,kur.y cierne. 🙂

Vsichni kdo muzou zdrhaji do Prahy. Zustanou tu len cigani a vietnamci. Reknu vam, ze jeste pred 10 lety to tady tak hrozny nebylo, ale cim dal vic to jde tady do sracek.

Vite cim to je? No, cechaci se o sebe totiz nikdy neumeli postarat sami. Vzdy cekaji na pomoc od nekud, ale je to taky danny tim, ze cesi vlatne ani neexistuji!!! Uz sem o tom nekolikrat tady psal:-) Ani jeden zamek tu nepostavili. Vse zde staveli Germani! Ted je to tady v troskach. A ani temi zamkamy, ktere se nachazeji po cele cr se nemuzou pochlubit, protoze je nestaveli a nejsou jejich. No cechacci, prosim vas, kdo vy teda jste!?

Tak jsem se zase musel od srdce zasmát pánové těm vašim kravinám co z vás padají 😀 :-D.Tak nejdříve k Teplicím,Mostu a Chomutova-to že cikáni zdevastovali nově postavené sídliště nemá vůbec nic společného se sudetama,pánové tyto zdevastované lokality se stavěly až v sedmdesátých a osmdesátých letech-takže třicet let po odsunu a ještě by jsem podotkl,že drtivá většina sem přišla ze Slovenska-Čechy byly skoro „čisté“a jen bílé než se sem natáhli ti nepříspusobivý.A co se týče Olafových kydů tak ty jsou ještě víc úsměvné,jak může Úkáčko psát plky a kydy o našich zámcích a hradech když nezná vůbec jejich historii asi by se měl sbalit a jít plkat a kydat blbosti na Krym nebo do Bratislavy s Emanuelem 😀 😀 Sláva a čest České vlasti

To by podle Emanuela musely být sudety i v Přerově,Olomouci,Brně,v Praze Smíchově,Nuslích,Žižkově Plzni,tam všude je také cikánů a je to zdevastované jako v Mostě,Chomutově a Teplicích 😀 😀

Zasa si mudry jak radio,pokial viem,tak ta cierna lúza jak ich ty volas neprisposobiví,pritiahla odniekal z Indie,je to kocovny narod,skor omyl pana Boha ze ich stvoril,privandrovali do europy,no migracia neprestala,proste kočuju tam,kde sa proti nim neda branit a čechy su pre nich ako stvorene,co nas len teši,ze pokracuju vo svojich tradiciach. Za prvej republiky mali v prukazce oznacenie narodnost cigan,to len komousi im dali nar.taku v ktorej krajine zili. Ked sa u vas asimilovali,je to vas problem,no pride zasa doba,ked potiahnu dalej,mozno raz aj do Plynej republiky.

Ked sme sa delili pri rozdeleni republiky,na ciganov ste zabudli,teraz vyrovnavame zbytok dlhu . 🙂 🙂 🙂

Marku vyjmenoval jsi místa, která byla dosti „Německá“To co zminuješ je tak trochu i po těch letech důsledek odsunu i ta doba co tu 40 let byla.

Ach jo. Zacnete neco taky stavet. Protoze az si to ti Nemci zakonem vrati zpatky nic tu nebudete mit!!! Mozna tak skaly v Tise! Jdu si dat neco dobreho k veceri:-)

Marecku, mam vystudovanou historii regionu na vysoke skole!! Ted sem se zacal zabyvat o Sudety sam. Tak neco vim. No ptam se, kdo vy vlastne vy cesi jste? Protoze nic ste po sobe skoro nezanechali, a s dnesni mladezi uz teda vubec nic nezanechate, tento narod brzy zahyne! Mam vas rad, a tak to zde pisu. Kdybych to tady nemel rad, tak bych se o vas nezajimal, a hazet na nekoho spinu to ja nedelam. Mam dneska bramborovou kasi s rybim masem, tak si to jdu pekne vychutnat:-)

To,co zbylo ze Sudet,maju zásluhu komunisticki pohlavari ,ktori nahnali žebrač a lúzu z celeho československa Grecka,Madarska,Chorvatska a mysleli,ze zachrania ekonomiku,ktora na Sudetach upadla po vyhnáni pracovitych nemců. Tam uz ukazali svoju tupost a primitivizmus. Vysledok-vybydlene baraky,ked znicili jeden,posunuli sa do dalsieho domu. Proste škodná pliaga ,no pre komouša robotnicka trieda. 🙂 :-).A ked sa zacala rob.trieda sexualne parit pri 3 promile alkoholu,rodili debilov a debili dalsichdebilov. Tak sudety vyzeraju v dnesnej dobe po zaludneni KOMUNISTAMI,,

Tak za celou dobu naší rozepře musím souhlasit a stotožnit se s části tvého názoru.Cikáni mě leží v žaludku o dosti víc než německé vojsko co tu bylo za války.Je to 99procent zlodějů,hajzlíků,příživníků,zmetků,proste odpadu společnosti co sajou jen ze státního a vlastně našeho hospodářství:-( množí se jak hmyz a málo kdo pracuje a bílý člověk nemá nárok na nic a tato lůza na vše na co si ukáže-uznávám toto je hamba naší vlády a společnosti,že to takto nechá a toleruje.Nerad by jsem aby jsme jednou dopadli že nám tu budou cigoši vládnout a byla tu „tma“i ve dne.V Německu Turci,v Anglii Indové,ve Francii muslimové,v Americe černoši a tady cikáni 🙁 🙁 všude je rasismus na ruby a utiskovaná většina na ukor těchto menšin 🙁

Konecne si dostal rozum :-),nic v zlom,Marku,len som rad,ze aspon v niecom so mnou suhlasis.

Milovník a zastánce všeho německého, zapálený antikomunista a odpůrce všeho rudého „emanuel haag“ ve svém příspěvku ze dne 3. 3 2014 (08:10) cituje Oto Morkese. Jediný Oto Morkes kterého jsem našel je uveden v „EZO – evidence zájmových osob StB“ (https://stbezo.info/m122.htm). Náhoda? Možná.

V porodnici položili vedle sebe tři novorozence – chlapečky:

  Čecha, Němce a Rusa.   
  Ale zapomněli je označit, takže se jim popletli.
 
  Přijdou matky a teď, babo raď, jak je od sebe odlišit, který je čí?
    
  A tak Němka zařvala: „Heil Hitler!“
 
 
 A skutečně – jedno novorozeně vyskočilo do pozoru a zvedlo pravici.
  Němka k němu šla a vzala si ho do náruče.
  
  Najednou přistoupí i Ruska a bere si na ruku jedno ze zbývajících dětí.
 
  A Češka se ptá: „Hej, Rusando, jak jsi poznala, že tenhle je tvůj?“
   
  Ruska odpovídá:
  „To je jednoduchý – když Němka zařvala, tak ten můj zaťal pěstičky a ten tvůj se posral ….
 
                         
 A tak je tomu dodnes ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *