Rubriky
Zajatci

Praha 9. květen 1945

Avšak v německé části Prahy začalo peklo 9. května. Začaly nákladní vozy přivážet do věznice Ruzyň zraněné německé vojáky. Obraz naskýtal pohled lidského utrpení a lidské ztracenosti. Byli ovázáni zakrvácenými obvazy. A obličeje lékařů a sester, které je doprovázely, ukazovaly stejný obraz jako obličeje vojáků. Oni nevěděli, co se dělo v německých lazaretech. Nic netušili, jak Češi a Češky dobíjeli zraněné vojáky na postelích a topili v mísách. Nebo je nakládali na vozy a potom je pokládali na ulice, aby je mohli koně rozšlapat. Když se ranění vojáci postavili před vozy, vrhla se na ně tlupa povstalců, strhávala jim obvazy, strhla je na zem a začala mlátit do krve, až se nemohli hýbat.
Byli to lidé, kteří 9. května na Václavském náměstí, na Karlově náměstí a v Rytířské ulici polévali Němce benzinem, za nohy věšeli na lucerny a jásali nad hořícím člověkem a nad jeho utrpením? Utrpení těchto hořících lidí bylo obrovské, obětem hořela hlava a smrad pálené kůže byl strašný.
Byli to ještě lidé, kteří svazovali německé vojáky, civilisty, ženy ostnatým drátem, stříleli je a takto svázaný lidský svazek házeli do Vltavy? Byli to lidé, kteří německé děti topili v sudech, ženy s dětmi vyhazovali z oken na ulici? Oni měli lidské obličeje. Ale nebyli to lidé.

Autor: Ingomar Pusta – Výkřiky z pekla

10 reakcí na „Praha 9. květen 1945“

Tak se tak ,,ohlížím,,, po událostech konce nejstrašnější války,takřka v předvečer vzpomínky na konec, v r. 2012, alespoň v dějinách světa, našel jsem tuto informaci, která je sice stará, jistě mnoha nevinným zvěrstva ublížila, se strany Němců, ale prosím přihlašte se Ti, co jste ubili mého strýce v Habartově v r. 1938, jmenoval se Antonín Křepela, nebo alespoň jejich potomci.Rád bych si s nimi ,,popovídal,,, psal jsem to na více adres, dosud čtu jen zvěrstva na Němcích, ale nenašel se nikdo, kdo by o tom z Němců se mnou dal řeč.Nebuďte „srabi“ a přijďte popovídat, těší se Zdeněk Křepela, který se snaží pochopit lidství, ale zvěrstva nebere…………..a to z žádné strany.

Každý soudný člověk, který čte o těchto strašlivých událostech, si musí říci, že onen odporný sadismus, jenž zachvátil Čechy na jaře 1945, snad ani nebyl z tohoto světa, nýbrž z jakési jiné dimenze absolutního zla. Sotva si můžeme představit něco zrůdnějšího, než je mučení a vraždění raněných a nemocných lidí. Pro úplnost – co v článku není – Češi umučili nejen raněné, bezmocné německé vojáky, které našli v pražských lazaretech, ale i jejich ošetřovatelky, sestry Červeného kříže, pokud byly německé národnosti. Byly to většinou dívky ve věku 18 – 20 let. Lidská mysl se brání přijmout něco tak děsivého. Přáli bychom si, aby to byl jen trýznivý sen. Ale tyto děje se vskutku udály. Zde v Praze, kde žijeme, na dlažbě, po které denně chodíme. V mnoha nemocnicích, poliklinikách a jiných budovách, jež tehdy byly lazarety, jsou dosud ta okna, jimiž čeští zločinci vyhazovali raněné na ulici. Dodnes lidé berou za mosazné kliky a přidržují se dřevěných zábradlí, jichž se ve svých posledních chvílích zoufale chytali rukama v zakrvácených obvazech němečtí vojáci, když je jejich vrazi a mučitelé odvlékali na strašlivou smrt. V prvních dnech míru. Rozum i cit se vzpěčuje toto pojmout. Je to jako z jiného kosmu.

No ono chovat se během války k čechům opovrženě,sadisticky a arogantně,a v rámci „čistoty árijské rasy“a potřeby životního prostoru český národ systematicky likvidovat a zotročovat a na konci fašistické prohrané války jen říct-to my nic to jen ten jeden „s knírkem“a myslet si že to náckům jen tak projde by bylo utopické a ponižující i vůči těm milionům zavražděných lidí.Jestli si sotva pan Bogner umí představit něco zrůdnějšího než odsun německé národnosti z Čech,tak asi nikdy neslyšel o zvěrstvech ve stovkách koncentračních táborů po celé Evropě,asi neslyšel o zvěrstvech Mengeleho,Heima a dalších,asi neslyšel o popravách nevinných českých žen,mužů ale i dětí,je toho moc a moc co němci dělali za těch 6let co okupovali naši vlast,válka začala vlastně na popud NSDAP a tak trochu kvuli sudetům-byla to Hitlarova záminka a proto bylo nezbytně nutné aby se nic takového nemohlo již opakovat a bylo třeba odsunout německy mluvící,myslící a cítící se obyvatele z naší vlasti aby zase nepřišel další Hitler a další Henlainovci a další nároky nácků na to co patřilo odjaktěživa čechům a bylo české-copak Češi si dělají nárok na kus NeW Jorku,Chorvatskou Slavonii,Podkarpatskou rus a jiné lokality kde bydlí?-nedělají a nevyvolávají roztržky ani nerozpoutávají války.V roce 1945 tady explodoval natlakovaný kotel,ale natlakovaný vinou němců natlakovaný vstekem a ponížením,ale nebylo to 6ti leté terorizování,6ti leté vraždění a ničení,bylo to jen vybouchnutí toho natlakovaného kotle.Je to smutné že to museli odnést i nevinní lidé,ale nevím že třeba Lidičtí,Ležáčtí nebo třeba Leskovičtí občané by mohli za něco,za co by si zasluhovali popravit?Válka je a vždy bude zvěrstvo a nejvíce trpí obyčejní lidé a nikdy by se to nemělo již opakovat

:-). Marek a jeho dějepisné znalosti. Zřejmě máš přečtenou socalistickou učebnici.

Vskutku, pane Michale, i mně připadají slova pana Marka jako citáty z nějaké té knížky o „slavných májových dnech“, vydané třeba v půli 70. let. Jazyková stránka je pohříchu ještě horší. Myslím, že chce-li být p. Marek skutečným českým vlastencem, měl by méně času trávit na internetu a spíše se věnovat gramatice a stylistice své mateřštiny. Argumenty podávané pochybnou jazykovou formou totiž sotva mohou někoho přesvědčit. Jinak bych p. Marka rád ujistil, že o tragédii Lidic, Ležáků, o událostech v koncentračních táborech aj. všichni dobře vědí a nikoho ani nenapadne je zlehčovat. Zde se však jedná o to, že o politováníhodných činech z německé strany byly za posledních 67 let napsány tisíce knih, statisíce novinových a časopiseckých článků, natočeny stovky filmů hraných i dokumentárních, zatímco o zločinech na zcela bezbranném a na milost či nemilost vítězů vydaném německém obyvatelstvu se víceméně stále mlčí. Poděkujme proto zřizovatelům těchto stránek, že se snaží tuto neblahou mezeru zaplnit!

„začaly nákladní vozy přivážet do věznice Ruzyň“ Věznice v Ruzyni? Kde to jsme? Tu nechal zbudovat Slánský. Byla postavena z betonu podle ruského projektu, ale v roce 1948-49!!!

Pane Bognere,nebudu si tady hrát na nějakého historika s bohatou slovní zásobou,co zná do puntíku každičký detail této dávné doby.Nýbrž k Vám přistupuji jako obyčejný člověk.S ryze čistým svědomím Vám můžu říct,že za to co jste vyvedli Vy,jako něměcký národ,nám čechům a ostatně i dalším státům,jste pořád zaplatili málo.Tak se nedivte,že to bylo,tak jak bylo a že se s Vámi tenkrát nejednalo v rukavičkách.
Jedno si však zapamatujte pane Roderichu Bognere…já jako čech s Vámi nikdy nebudu tohle soucítit,ale jako obyčejný člověk….ano,v tom s Vámi soucítit budu vždy.Byli to životy.
Faktem je,že největší obětí války zůstane vždy obyčejně nevinný člověk.A je pak jedno,jestli je to čech nebo němec…..Válka si lidi nevybírá,válku si vybírá člověk sám.

Omlouvám se panu Michalovi za nepřesný údaj, který jsem uvedl-datum zřízení ruzyňské věznice. Nějak se mi to pomotalo s její pozdější přestavbou. Pravda, stačilo pro jistotu kliknout na WKP.

Praha 9. květen 1945 – očividně je ten úryvek přehnaný a vycucaný z prstu, jenž má za úkol vyburcovat protičeské vášně a nenávist.
mk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *