Řekni, kde ti mrtví jsou

28. prosince 2014 od  
Sudety Články

Dokument České televize z roku 2010, který nás zavede po stopách poválečných masových hrobů německého obyvatelstva. Přiblíží nám tragickou situaci, která panovala např. v taboře Hanke v Ostravě, pražských Strašnicích v kině Vesna, události s Podbořan, Postoloprtech, Bíliny, Suchdole nad Lužnicí, atd.

Video naleznete zde na tomto odkazu:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10311528596-rekni-kde-ti-mrtvi-jsou/211452801380001/video/

Komentáře

4 komentáře v “Řekni, kde ti mrtví jsou”
 1. Jarda napsal:

  Podle mne to to všechno byla od Čechů docela velká svinárna tím se nechci Němců zastávat.Asi to nemělo být tak bezhlavé.

 2. Ferina.cz napsal:

  Jardo souhlasím s tebou, ale…
  Nemá cenu polemizovat nad tím kdo byl horší – zda německý okupant (který v Čechách napáchal mnoho zla a zanechal za sebou tisíce mrtvých), či osvobozený Čech (jenž při odsunu surově zabil stovky sudetských Němců). Obojí bylo „svinstvo“. A není ani omluva , že byla taková doba.
  A k odsunu? Možná (buďme rádi) že je dobře že proběhl „tak rychle“. A že vůbec proběhl. Nedovedu si představit, kolik by bylo asi v lesích (a jinde) nacházeno hromadných hrobů. A ti, co by přežili „český teror“ by asi sotva přežili ruské gulagy.
  Nechce se mi („s kostlivcem ve skříni“) diskutovat o tom, co se dělo po válce v jiných zemích, ale jen taková malá připomínka. Poválečná Francie. Tam se víceméně stalo to co jsem popsal v minulém odstavci. Jen stím rozdílem, že šlo hlavně o jejich vlastní spoluobčany „kolaboranty“. Soudy byly přetížené a mnohdy chyběli svědci a důkazy. „Ti dobří“ Francouzi je neměli kam vystěhovat. Tak je „likvidovali“ za „tichého souhlasu“ státní správy. Možná, že i proto, Francie patří ke státům které nás za odsun Němců nekritizují.

 3. Ladislav Heger napsal:

  Já vám řeknu kde ti mrtvi jsou, pradědu umucili Němci, prababičce vypalili vesnici takovým způsobem že jí nezůstal jediný příbuzný, kdo z vás nebo vašich příbuzných kteří byli tenkrát v armádě má na rukou jejich krev? Jestli má někdo ze Sudetských Němců zájem podivat se na fotky Němci vyvražděne rodiny tak je mile rád pošlu e-mailem. Jakou jste čekali reakci po tomto a konci války?

 4. Lukas napsal:

  dobrý den, sleduji komentáře němců hlavně na youtube, kde němci říkají že z čech udělali ve válečném šílenství ostrov klidu a míru a češi se jim odměnili, že čeští muži brutálně znásilňovali německé ženy při odsunu a pak zavraždili až 270.000 sudetských němců. Rád bych na youtube dal nějaké fotky dokumenty o tom, jak se oni chovali k nám.

Přidej komentář

Napište zde svůj názor nebo komentář,...
Pokuď chcete přidat obrázek ke svému profilu, registrujte se zde gravatar!